Jak zorganizować wesele na Śląsku?

Jak zorganizować wesele na Śląsku?

Jak zorganizować wesele na Śląsku?

Ślub to dla Młodej Parry wielki stres i ogromna liczba spraw do załatwienia. Trzeba zadbać o zgranie wszystkich terminów, znaleźć odpowiednią salę weselną, fotografa oraz kamerzystę, pomyśleć o oprawie muzyczną na imprezie. Nasi goście muszą się dobrze bawić, warto więc im zapewnić dodatkowe atrakcje.

Sala weselna

Na Śląsku jest duży wybór miejsc, gdzie można zorganizować przyjęcie weselne. Restauracje w Katowicach lub innym mieście na tym terenie są dobrym pomysłem z uwagi na łatwość dojazdu. Jeśli jednak chcemy urokliwego przyjęcia gdzieś na uboczu, możemy pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia w karczmie lub zajeździe. Zapewni to specyficzny klimat i niezapomniane wrażenia dla gości.

Menu na wesele

Warto zastanowić się nad nim dość dokładnie. Powinno się składać z obiadu, dwóch lub trzech ciepłych kolacji oraz oczywiście zimnej płyty. Dodatkowo musimy zadbać o ciasta oraz inne słodkości, owoce i napoje. Śląskie wesele może być oparte o regionalną kuchnię, która jest pełna wyśmienitych przysmaków i idealnie pasuje do wystawnych przyjęć. Na koniec nie możemy zapominać o alkoholu, który najlepiej zróżnicować pod względem gatunkowym.

Zabawy podczas przyjęcia weselnego

Na imprezie trzeba zadbać o dobrą zabawę wszystkich gości. Wybierając zespół muzyczny na wesele należy zwrócić uwagę, czy potrafi on się tym zająć. Nie wystarczy bowiem sama muzyka, gości w niektórych momentach trzeba trochę rozruszać. Mogą to być odpowiednio dobrane zabawy weselne lub wspólne śpiewy.

Dodatkowe atrakcje

Na dopełnienie całej imprezy można wybrać kilka ciekawych atrakcji. Pokaz sztucznych ogni lub tańca z ogniem przypadnie gościom do gustu. Inną bardzo ciekawą możliwością jest puszczanie chińskich lampionów szczęścia. Zapewnia to dobrą zabawę i ożywiają gości przed dalszą częścią imprezy.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne:

About