Ile kosztuje szafa na wymiar?

Ile kosztuje szafa na wymiar?

Niekiedy poszukiwania szafy, która będzie pasowała do wnętrza naszego mieszkania, kończą się fiaskiem. Dlaczego? Bo nie do każdego pomieszczenia można wstawić mebel o standardowych wymiarach. Niekiedy nie sam wymiar jest problem, a np. rozkład półek i drążków wewnątrz szafy. Niektórzy producenci umożliwiają jego konfigurację i dopasowanie szafy do naszych indywidualnych potrzeb.

W wielu przypadkach niezastąpione okazują się szafy na wymiar, czyli szafy idealnie skrojone na miarę naszych oczekiwań. W końcu my sami najlepiej wiemy, jakie są nasze potrzeby i wymagania. Dobrze jest samemu zdecydować, jaką wielkość powinna mieć szafa oraz jaki układ szuflad, półek i drzwi sprawdzi się najlepiej.

Czy to się opłaca?

Wiele osób stroni od zakupu szafy na wymiar z obawy przed wysokimi kosztami. Owszem, ogólnodostępne szafy o standardowych rozmiarach bywają zdecydowanie tańsze od tych na zamówienie, ale są jednocześnie zdecydowanie mniej praktyczne. W ogólnym rozrachunku, to właśnie zakup szafy na wymiar jest bardziej opłacalny.

Po co kupować tanią szafę, skoro nie będzie można wykorzystać w pełni jej możliwości? Przy wyborze szafy na wymiar nie warto sugerować się opiniami znajomych. Ceny przez nich podawane mogą być skrajnie różne. Wiele zależy od producenta, wymiarów mebla, użytych do produkcji materiałów czy sposobu otwierania drzwi.

Jedna cena, wiele składowych

Jak już wspomniano, na ostateczną cenę szafy na wymiar wpływ ma wiele czynników: począwszy od wymiarów, przez kolory i rodzaje płyt użytych do wykonania korpusów i frontów, rodzaj zamontowanych w szafie drzwi, po dodatkowe akcesoria, jakie producent może zamontować na nasze życzenie (takie jak np. listwy uchwytowe).

Dobrze jest już na etapie projektowania szafy wiedzieć, jak poszczególne wybory (np. rodzaj i kolor płyty meblowej) wpływają na końcową cenę mebla. Taką możliwość dają specjalne kreatory, takie jak ten na stronie sklepu Meble.pl. Szukając odpowiedzi na tematy związane z wyposażeniem wnętrz, zagladaj na stronę https://www.meble.pl/poradnik.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne:

About