Najczęstsze błędy podczas domowego farbowania włosów

Najczęstsze błędy podczas domowego farbowania włosów

moda (6)Coraz więcej pań decyduje się na domowe farbowanie włosów. Niestety bardzo rzadko zdarza się, ze robimy to prawidłowo, a później mamy do siebie pretensje, że nie poszłyśmy do profesjonalisty.
Podstawowym błędem jest pominięcie próby uczuleniowej. Dołączona do opakowania ulotka zawiera punkt, w którym mowa jest o wykonaniu próby, ale która kobieta czyta ulotkę aż z taką dokładnością? A nawet jeśli czyta to i tak uważa, że jest to niepotrzebne. Pominięcie próby może się wiązać tylko ze swędzeniem, ale bardzo często prowadzi do poważniejszych schorzeń. Nie warto lekceważyć tego punktu!
Kolejnym błędem jest mycie włosów tuż przed farbowaniem. W dniu farbowania nie należy myć włosów i najlepiej gdy są one nieco przetłuszczone, ponieważ wtedy sebum chroni skórę głowy przed szkodliwością farby.
Farbowanie włosów, które są zniszczone to także poważny błąd. Nie należy liczyć na to, że zniszczone włosy po nałożeniu farby cudownie się zregenerują. Oprócz tego warto przestrzegać czasu farbowania podanego w ulotce. Nie należy go skracać ani wydłużać. Skracanie spowoduje, że kolor będzie nietrwały, a wydłużenie spowoduje nierównomierny kolor i bardzo często włosy pod wpływem zbyt długiego farbowania są bardziej zniszczone.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne:

About